نیازمندیهای صنعت ساختمان

ساختمان پیش ساخته بتنی


ساختمان پیش ساخته بتنی

ساختمان پیش ساخته بتنی

ساختمان پیش ساخته بتنی برای هر شخص عناصری خاص در ارزیابی کیفیت یک ساختمان وجود دارد . عده ای روش ساخت سازه را در اولویت قرار می دهند و عده دیگری زیبایی آن را ، افرادی به وسعت یک ملک بها داده و دسته دیگری افزونه های الکترونیکی آن را مورد بررسی قرار می دهند ؛ با این حال در پروژه های عمرانی ، از نظر کارفرما و پیمانکار ، استحکام سازه در شرف ساخت با کمترین هزینه و زمان در اولویت است .

گاهی استفاده از تیر و پایه های بتنی و شالوده ای مستحکم ضامن مقاومت بالای یک سازه است و گاه استفاده از خرپاها و تیرهای فلزی با قواعد استاتیکی ، این روش ها هرچه که باشد – با توجه به وسعت پروژه  دست کم شش ماه به طول خواهد انجامید – دوره ای که علاوه بر خرج هزینه های مستمر ، خواب سرمایه و اتلاف زمان را نیز در بر دارد .

از سویی دیگر اگر تنها سرعت مهم باشد ، افراد مذکور با ساخت کلبه ای ایرانیتی یا آلاچیق نیز می توانند به خواسته خود برسند ، اما این بنا فاقد استحکام و زیبایی بوده و مناسب زندگی دائمی نمی باشد . در همین رابطه ساختمان پیش ساخته بتنی به عنوان پروژه ای زود بازده ، با استفاده از محصولات بتنی آماده – مانند دال ، بلوک ها و کانال های بتنی مناسب سقف و دیوار – سازه ای مقاوم در زمانی اندک خواهد ساخت .

این ساختمان پیش ساخته بتنی که در محل دیگری ساخته و تنها در سایت پروژه نصب و راه اندازی می شود ، علاوه بر فراهم آوردن امکان نصب عایق های رطوبتی روی خود ، به کمک درز بند و رنگ های مخصوص کاملاً در برابر ورود آب مسلح می شوند ، به همین دلیل استفاده از آن ها بویژه در مناطق شمالی کشور که رطوبت هوا و میزان بارندگی زیاد است به متقاضیان توصیه می شود .

ساختمان پیش ساخته بتنی همچنین با امکان ترکیب شدن  با عایق های صوتی و حرارتی ، شیشه دوجداره ، سقف های قوسی و جدید ترین سامانه های انتقال برق گزینه ای مناسب برای جایگزینی ساخمان های سنتی ساز می باشد .


مطالب مرتبط