نیازمندیهای صنعت ساختمان

درب ضد سرقت ارزان


درب ضد سرقت ارزان

درب ضد سرقت ارزان

اگرچه امروزه در سازه های ایرانی با معماری جا افتاده خود امکان نفوذ به یک ساختمان – و در این مورد خاص یک واحد مسکونی یا تجاری – از طرق مختلفی همچون عبور از پنجره ها ، ورود به بالکن ، برخی کانال های تهویه هوا و  تخریب دیوار یا پارتیشن و سایر راه های مشابه امکان پذیر است ، اما بی تردید تا زمانیکه این واحد دارای دربی متحرک با قابلیت باز و بسته شدن داشته باشد سارقین به دنبال راه های دیگر نمی روند . این تصمیمات که در اثر ایجاد سر و صدا در روش های دیگر ، مشقّت یا ریسک زیاد آن ها ، جلب توجه دیگران ، امکان اطلاع نگهبانان یا سایر ساکنین از انجام سرقت و افزایش احتمال دستگیری آن ها از دور خارج می شوند ، سبب شده است تا درب ورودی یک واحد ایده آل ترین گزینه برای ورود به این سازه ها معرفی شوند .

با توجه به این توضیحات در میابیم که علاوه بر استفاده از سیستم های امنیتی و نظارتی یا وجود یک نگهبان در محل کار و زندگی خود ، استفاده از دربی ایمن امکان سو استفاده دیگران ، دستبرد و خسارت حاصل از آن را کاهش می دهد . در سال های نچندان دور نصب افزونه هایی بر روی درب (مانند چشمی ، زنجیر داخلی یا قفل اضافه از داخل ) و یا حفاظ های فلزی و درب های آکاردئونی از خارج وظیفه حراست از تنها مجرای ورودی به یک واحد را بر عهده داشتند ، اما سهولت عبور از آن ها که به دلیل سازوکار ساده شان به ویژه برای سارقین حرفه ای که تنها با باز کردن یک قفل در چند ثانیه عملی می گشت سبب شد تا کارشناسان امر به دنبال جایگزینی محصولی ایمن تر با زیبایی بصری بیشتر با این محصول بیافتند .

درب ضد سرقت به عنوان محصولی که با چند لایه ورق فلزی در لفافه ای از چوب مقاوم شده ، لولاهای آن مخفی بوده ، قفل آن به سادگی قابل گشایش نیست و در برابر فشار و ضربه نیز مقاوم می باشد به پدیده ای تبدیل شده است که می توان به آن تکیه کرده و با اطمینان خاطر اشیاء با ارزش را در منزل یا محل کار نگه داشت . در پاره ای موارد دیده شده است که کارفرمایان در بدو ساخت یک ساختمان یا در هنگام بازسازی آن تمایل چندانی به استفاده از این درب ها نداشته و قیمت بالای آن در برابر محصولات معمولی را دلیل آن می دانند . در این رابطه باید تکرار کرد که درب ضد سرقت ارزان محصولی ایمن با گارانتی و خدمات پس از فروش بوده که با ساختار مقاوم خود کار حفاظ های فلزی را نیز انجام می دهد . علاوه بر زیبایی و تنوع بالای آن ، می توان امکان سفارش ساخت در ابعاد غیر مرسوم را نیز به آن اضافه کرد ، نیازمندی هایی که سطح کیفی سازه ما را افزایش می دهند .

بسیاری از محصولات موجود در بازار ایران گران بوده و مختص سازه هایی ویژه می باشند ، اما از سویی دیگر درب ضد سرقت ارزان ، در ابعاد مختلف ، ساخت کشورهای متعدد و با شرایط قیمتی متفاوت عرضه می شوند که در بخش درب ضد سرقت تارنمای “بیلدهال” توانایی شناسایی آن ها را خواهید داشت . درب ضد سرقت ارزان موجود در بازار ما عموماً ساخت چین یا ایران می باشد ، با صرف نظر از این نکته که محصولات چینی ضعیف حتی توان کمتری نسبت به درب های معمولی داشته و درب های مرغوب آن نیز با نمونه های ایرانی برابری می کند


مطالب مرتبط