نیازمندیهای صنعت ساختمان

پارتیشن آکاردئونی


پارتیشن آکاردئونی

پارتیشن آکاردئونی ، با توجه به اختلاف سلیقه کاربران یا تفاوتی که در نوع فعالیت آن ها وجود دارد ، در موارد متعددی دیده می شود که فضای داخلی و طراحی یک بنا از نظر برخی ایده آل و فوق العاده و به زعم برخی دیگر بسیار ناامید کننده و غیر حرفه ای به نظر می رسد . در همین رابطه یکی از اصلی ترین عللی که باعث پیدایش این گونه اختلاف نظرات شده نحوه تقسیم بندی فضای مورد نظر است .

پارتیشن آکاردئونی

به طور مثال یک واحد ساختمانی را در نظر بگیرید که دارای یک هال بسیار بزرگ بوده و بدون داشتن کوچکترین مانعی تا انتهای طبقه مورد نظر امتداد یافته است . بدیهیست که چنانچه کسب کار افراد ساکن در این واحد با حضور کارمندانی پر تعداد که در کار خود به تمرکز و دقت نیاز دارند گره خورده باشد ،  وجود چنین فضایی مطلوب نبوده و این افراد نیارمند قرارگیری در یک حریم خصوصی تر می باشند .

از سویی دیگر در مواردی هم دیده شده است وجود سالنی یکپارچه به رونق کسب و کار ساکنینش منتهی شده است . به عنوان مثال دفاتر مرکزی مجموعه هایی که محصولاتی در ابعاد بزرگ تولید کرده یا در کار واردات آن ها هستند ، به ویژه در زمان هایی که این محصولات دارای ابعاد بزرگی باشند وجود فضایی فراخ ، دلباز و بزرگ کمک بزرگی به حصول اهداف ایشان می کند ، لذا مشاهده می شود که گاهی اوقات هم عدم انجام عملیاتی اضافه و ایجاد موانعی تعمدی باب طبع ساکنین یک فضای مشخص بوده و بدین ترتیب ابهام اینکه اینگونه واحدها چگونه باید طراحی گردند پررنگ تر می شود !

با افزودن این نکته که مشکلات فوق الذکر تنها به محیط های اداری و تجاری محدود نبوده و ممکن است در منازل مسکونی ، اماکن آموزشی ، بهداشتی و درمانی و هر کاربری دیگری نیز پدیدار شود ، معماران داخلی و مهندسان طراح یک سازه ، با توجه به این محدودیات پس از ساخت دیوارهای حامل داخلی (بخش هایی که قابل حذف نیستند) ، به سایر قسمت های آن دست نزده تا بدین ترتیب ساکنین در تقسیم بندی آن بتوانند آزادانه عمل کنند ؛ در نتیجه اینکه هم می توانند از فضای باز آن استفاده نمایند و هم می توانند با کمک پارتیشن های مختلف آن را تقسیم بندی کنند .

در همین اثنا گاهی پیش می آید که این تقسیم بندی دائمی نبوده و به صورت دوره ای اما مستمر نیازمند اعمال می باشد . از آنجایی که نمی توان هر روز و با سرعت زیاد پارتیشن های شیشه ای ، چوبی ، فلزی و یا کامپوزیتی را نصب و جدا کرد ، استفاده از پارتیشن آکاردئونی راه حل مناسبی برای حل این مشکل به نظر می رسد .

در همین راستا پارتیشن آکاردئونی به عنوان دیواره ای استوار ، زیبا و کاربردی اما قابل جمع شدن ، این امکان را به کاربران خود می دهد تا در کسری از ثانیه بتوانند فضای در دسترسشان را به دو نیمه تقسیم کرده و کار یک تیغه یا دیواری پیش ساخته را انجام دهند . این محصولات علاوه بر اینکه می توانند به صورت ریلی و متصل به سقف و کف زمین طراحی و ساخته شوند ، در مدل های قابل جابجایی و نیم تنه ای که تنها فضای میانی ارتفاع را پوشانده و از بالا و پایین باز هست نیز ساخته می شوند .

در نهایت لازم به ذکر است که وبسایت بیدهال به عنوان سامانه جامع نیازمندی های ساختمان با گرد هم آوردن تولیدکنندگان برتر این محصولات ، امکان مقایسه این عوامل ، کیفیت کار و قیمت پیشنهادی ایشان و نهایتاً همکاری با بهترین آن ها را برای مخاطبین خود فراهم کرده است .


مطالب مرتبط